Фонд Ріната Ахметова завершив прийом робіт на всеукраїнський конкурс есе музею “Голоси Мирних”

Збір есе на всеукраїнський конкурс “Подія, яка змінила все. Сила допомоги”, організований музеєм “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова, завершено, повідомив сайт фонду.



“Щиро дякуємо всім учням, студентам і викладачам, які поділилися своїми історіями, вклали у рядки справжні емоції та роздуми про силу допомоги. За два місяці до Музею “Голоси Мирних” надійшли есе з різних куточків України – зокрема з прифронтових регіонів та від внутрішньо переміщених осіб із міст Донбасу”, – йдеться у дописі фонду.
За повідомленням організаторів, до оцінювання робіт, що надійшли до музею, долучається експертне журі:
- Таіс Золотковська, письменниця та засновниця мистецької резиденції “Дім Автора” на острові Закінтос (Греція),
- Наталя Місюк, письменниця та авторка проєкту “Давай займемось текстом”.
Вони обиратимуть найталановитіші есе, які й стануть переможцями цьогорічного конкурсу. Результати оголосять 21 липня 2025 року на сайті музею “Голоси Мирних”.
“Переможці всеукраїнського конкурсу есе отримають нагороди:
- І місце: диплом переможця/переможниці, подарунок – планшет (два учасники);
- ІІ місце: диплом переможця/переможниці, подарунок – мобільний телефон (два учасники);
- ІІІ місце: диплом переможця/переможниці, подарунок – навушники та блютуз-колонка (два учасники);
- 10 учасників із найкращими роботами серед фіналістів отримають заохочувальні призи – бездротові комп’ютерні миші”, – написали організатори конкурсу.
Троє авторів найкращих робіт серед учителів отримають електронні книжки. Найактивніший викладач, який сприяв організації процесу написання есе, отримає подарунок від організатора конкурсу. Для всіх учасників та фіналістів Всеукраїнського конкурсу есе передбачені дипломи в електронному форматі, зазначили організатори.
Контекст
Організаторами Всеукраїнського конкурсу є благодійна організація “Фонд Ріната Ахметова” за підтримки державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” та Міністерства освіти і науки України.
Найкращі роботи стануть частиною музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова, який є найбільшим у світі архівом історій про війну в Україні. Станом на сьогодні архів музею нараховує понад 130 тис. історій.