Українська диригентка Линів з’явилася на фестивалі в Німеччині у футболці з надписом “Сила Вагнера”. Її звинуватили в “ігноруванні контекстів”

Українська диригентка Оксана Линів з’явилася на Байройтському музичному фестивалі в Німеччині, який проводять на честь німецького композитора Ріхарда Вагнера, в одязі із принтом Wagner Power (“Сила Вагнера”). 12 серпня вона опублікувала фото у своєму Facebook, але після розголосу видалила кадри, на яких видно напис.

Українська диригентка Линів з’явилася на фестивалі в Німеччині у футболці з надписом “Сила Вагнера”. Її звинуватили в “ігноруванні контекстів”

На знімки звернула увагу українська правозахисниця Наталія Панченко. Вона зробила репост публікації зі сторінки диригентки. Зараз її пост недоступний, про нього згадує видання “Главред”.

“Це ж настільки треба бути відірваною від українських реалій людиною, щоб поїхати у світ представляти Україну у футболці з таким написом”, – написала Панченко.

Українська диригентка Линів з’явилася на фестивалі в Німеччині у футболці з надписом “Сила Вагнера”. Її звинуватили в “ігноруванні контекстів” Скріншот: Наталка Панченко / Facebook

У мережі поява диригентки у футболці із цим написом викликала критику. Багато коментаторів зазначили, що хоча диригентка, очевидно, не мала на увазі відсилання до російської приватної військової компанії “Вагнер”, яка воювала в Україні і яку визнано у світі злочинною організацією, на сьогодні в українців це слово асоціюється насамперед саме із ПВК.

“Це Оксана Линів. Всесвітньо відома українська диригентка, що представляє Україну у світі у футболці Wagner Power. Ви скажете: “Вагнер просто писав музику, її одяг – її справи, тут очевидно не про ПВК”. Але саме ігнорування контекстів я вважаю певним знаком людожерства”, – відреагував у соціальній мережі X (колишній Twitter) український письменник, засновник YouTube-каналу “Твоя підпільна гуманітарка” Остап Українець.

“Якби це був перший такий прокол, то ок. Але вона виконує твори російських авторів і співпрацює з росіянами”, – написала користувачка з ніком Tata.

“Линів цілком могла б не одягати цю футболку, аргументовано пояснивши організаторам причину”, – висловилася українська поетеса Тетяна Власова.

Водночас частина українців заступилася за Линів.

“Пост підтримки пані Линів. Для тих, хто хоч музичну школу закінчив, Вагнер – це композитор. Може, ви ще й Тараса Григоровича скасуєте, бо серед окупантів є з прізвищем Шевченко?” – написала в X East Villager.

“Поширена вада світу – ідіотизм. Зрада – Линів у футболці “Сила Вагнера”. Агов! Диригентка на заснованому ним фестивалі. Зараз його творчості і присвяченому. Чи напис на стіні вам, патріотам із полум’яним серцем, ні про що не говорить?! А, ну так – це ж улюблений композитор [лідера нацистської Німеччини Адольфа] Гітлера”, – написав Андрій Солодкий.

“Це фото з фестивалю Bayreuther Festspiele, який у свій час 1872 року започаткував Вагнер у спеціально збудованому театрі. Проводиться щорічно з 1951 року. Як правило, білети викуплені за рік до події. Не натягуйте сову на глобус, Вагнер – композитор”, – заявив Molchanov Yaroslav.

Контекст

У квітні 2022 року українські оперні співачки відмовилися від участі в постановці опери “Іоланта” російського композитора Петра Чайковського під керівництвом Линів, заявивши, що не хочуть, щоб їхні імена асоціювалися з російською музикою.

У відповідь Линів спочатку заявила, що “заклики зробити Чайковського, який був би першим, хто виступив би на захист України, відповідальним за дії президента Росії її не переконують”, а потім відмовилася від виступу, пославшись на проблеми зі здоров’ям.

31 серпня того самого року в Єдиній системі електронних петицій з’явилося звернення про позбавлення Линів звання почесної амбасадорки Львова через її співпрацю з російськими музикантами та виконання творів російських композиторів.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *