22 Листопада 2024

росіяни встановлюють Starlink на “Шахеди”: в чому небезпека вдосконалення

Один з таких безпілотників-камікадзе, оснащений супутниковим зв’язком Starlink від компанії Ілона Маска, було знищено сьогодні під час нічної атаки. ЗСУ збили 28 з 32 запущених дронів. Більше розкажемо далі у матеріалі.

росіяни встановлюють Starlink на “Шахеди”: в чому небезпека вдосконалення
росіяни встановлюють Starlink на “Шахеди”: в чому небезпека вдосконалення

Росіяни встановлюють Starlink на “Шахеди”. Один з таких безпілотників-камікадзе, оснащений супутниковим зв’язком Starlink від компанії Ілона Маска, було знищено сьогодні під час нічної атаки. ЗСУ збили 28 з 32 запущених дронів. Більше розкажемо далі у матеріалі.

Під час нічної атаки 25-го вересня Сили оборони України знищили російський Shahed-136, який був оснащений супутниковим зв’язком Starlink від SpaceX. Про це повідомляє український інтернет-ресурс “Defense Express”. Та наводить відповідні фото, отримані з власних джерел. На фотокадрах видно супутникову антену, на якій залишились серійні номери. Це допоможе дослідити канали постачання Starlink. Припускають, що ворог використовуватиме Starlink, щоб передавати розвідувальну інформацію. Приміром, щодо позицій українського ППО, зібрану радіотехнічними засобами.

І завдяки Starlink, у рф можуть використати “Shahed” у ролі вкрай далекобійного баражуючого боєприпасу з можливістю дорозвідки, за рахунок додаткової камери, та ураження навіть рухомих цілей. Вибір платформи “Shahed” для таких цілей може бути пов’язаний з її можливостями щодо дальності польоту у близько 2000 км та доволі значним вільним об’ємом у середині фюзеляжу.

В країні-агресорці працюють над диверсифікацією та збільшенням темпів виробництва далекобійних ударних дронів. Так, “Іжевський електромеханічний завод “Купол” вже виготовив і випробував у Китаї новий далекобійний ударний БПЛА “Ґарпія-3”, дальністю польоту 2 тисячі кілометрів. Повідомляє “Defense Express” з посиланням на агенцію Reuters. У китайському МЗС від співпраці з росіянами відхрещуються. Раніше стало відомо, що рф налагодила виробництво дронів-камікадзе під позначенням “Ґарпія-А1” з використанням двигунів та інших деталей з Китаю.

Тут цілком можна припустити, що дрони “Гарпія-А1” та “Гарпія-3” – це, по суті, і є ті ж самі іранські “Shahed”, які маскують під новим позначенням у документах, як це було з тими “Шахедами”, які у документації взагалі фігурували як “проєкт “Лодка”. І якщо навіть знищити виробництво у тій же “Алабугє” – це дуже надскладне завдання, то знищення їхнього виробництва в Китаї, зі зрозумілих причин, – недосяжна місія.

Китай – найбільше джерело західних деталей для російських ракет. Про це заявив Уповноважений президента України щодо санкційної політики Владислав Власюк. За його словами, країна-агресорка отримує з Китаю понад шістдесят відсотків комплектувальних для своїх ракет. Аби припинити потік західної продукції до рф, Євросоюз міг би запровадити іще більше санкцій. Зокрема, вжити заходів проти російської атомної компанії “Росатом”. Утім, європейські столиці неохоче роблять будь-що через домінування росії у постачаннях для атомних електростанцій, впевнений посадовець.

У відповідь на слова радника президента Зеленського, Китай звинуватив Сполучені Штати в постачанні рф компонентів для зброї, що використовується в Україні. Прессекретар посольства КНР у Вашингтоні Лю Пен’юй назвав торгівлю між Китаєм і росією “відкритою, чесною і такою, що відповідає правилам Світової організації торгівлі, а також ринковим принципам”. Раніше стало відомо, що російські окупанти почали використовувати на полі бою китайські бронемашини із захистом від дронів.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *