22 Листопада 2024

“Їх обирають корупціонери”: експерт з кібербезпеки назвав найбезпечніші месенджери (відео)

Найбезпечнішим месенджером у світі вважається Signal. Також довірити своє листування можна швейцарському месенджеру Threema. В Україні про нього чули лише фахівці, але останнім часом він надзвичайно популярний серед колекціонерів

“Їх обирають корупціонери”: експерт з кібербезпеки назвав найбезпечніші месенджери (відео)
“Їх обирають корупціонери”: експерт з кібербезпеки назвав найбезпечніші месенджери (відео)

Найбезпечнішим месенджером у світі вважається Signal. Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” розповів експерт з кібербезпеки Костянтин Корсун. 

Signal використовує наскрізне шифрування (Signal Protocol) для дзвінків, обміну повідомленнями та файлами, що дозволяє захистити їх від перехоплення оператором стільникового зв’язку та спецслужбами. Крім того, сервіс отримує та зберігає мінімум даних про користувачів у порівнянні з іншими сервісами.

Також довірити своє листування можна швейцарському месенджеру Threema. В Україні про нього чули лише фахівці, але останнім часом він надзвичайно популярний серед колекціонерів.

“Signal! Це лідер, еталон галузі… Окремі адвокати, дуже хитрі, вони у Threema. І дуже засекречені розвідники. Це швейцарський месенджер, дуже давно відомий, але у вузьких колах. Але він платний – 4 долари раз на все життя…

Він (Threema – ред.) поширений, але у специфічних колах, там де люди не “паряться” зручністю та швидкістю. Там де безпека №1. Корупціонери до речі, масово. Я знаю кілька гучних кримінальних справ…

НАБУ, наприклад, по одному кейсу дуже відомому, розшифрувала листування, там була дуже складна історія. І онлайн слухати неможливо практично, навіть спецслужбам…

А коли затримують корупціонера, забирають і розблоковують смартфони, вони вже порожні. Певні можливості (прочитати листування – ред.) є, але вони потребують дуже сучасних технологій. І наші антикорупційні органи звертаються по допомогу до американських колег. Але у цих месенджерів є функція автоматичного видалення повідомлень”, – розповів Костянтин Корсун. 

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *