21 Листопада 2024

Герої медичного фронту: боротьба українських лікарів під час найбільшої війни 21 сторіччя (фоторепортаж Libkos)

Герої медичного фронту: боротьба українських лікарів під час найбільшої війни 21 сторіччя (фоторепортаж Libkos)

Герої медичного фронту

Попри постійні ракетні обстріли, руйнування медичних установ, українські медичні працівники безупинно докладають шалених зусиль, аби врятувати життя та здоров’я поранених.

«Травми, які трапляються в цій війні, не мають аналогів у минулому»,- зазначає Василь Гайович, доктор медичних наук, травматолог-ортопед Інституту травматології та ортопедії НАМН України.

Поранення кінцівок стали найпоширенішою травмою на війні.

Однак, медики зі стійкістю і наполегливістю борються за збереження рук і ніг, і, завдяки їхнім знанням та вмінням, вдається повертати воїнів у стрій, навіть після надскладних поранень.

Міжнародний благодійний фонд “Здоров’я українського народу” створив національну програму #ВрятуйКінцівку, яка об’єднала найкращих лікарів з різних куточків України з метою надання допомоги важкопораненим. Головна ціль – зберегти кінцівки та їх функції, щоб запобігти інвалідизації.

Програма спрямована на допомогу переважно військовослужбовцям, та фонд надає допомогу також цивільним, чиє число становить близько 10% у загальному масиві пацієнтів.

“Найважче – коли оглядаєш нового пацієнта, молодого хлопця з ампутацією, і розумієш, що ту кінцівку насправді можна було зберегти»,- каже Василь Гайович, коментуючи відповідальність, що лежить на плечах медиків. Його мудрість та професіоналізм стають невід’ємною частиною успіху програми #ВрятуйКінцівку.

У Києві ортопеди-травматологи й медичні працівники виявляють справжню міць духу, годинами проводячи в операційних й рятуючи кінцівки людям.

Наразі в межах національної програми #ВрятуйКінцівку проліковано 535 пацієнтів.

Це стало можливим й завдяки співпраці з 8-ю Міською клінічною лікарнею та Інститутом травматології та ортопедії НАМН України у Києві.

«Ортопеди-травматологи України – беззаперечно, найкращі у світі. Їхня майстерність і медичний талант вражають світ. Вони рятують руки та ноги там, де лікарі Європи бачать лише ампутацію як єдиний вихід. Дві третини поранених воїнів повертаються у стрій завдяки їхнім зусиллям. Анкін Микола Львович, Гайович Василь Васильович, Стафун Олександр Сергійович, Лисак Андрій Сергійович та багато інших – їхні прізвища – джерело гордості для держави, а здібності та відвага заслуговують безмежної вдячності та шанування. Дякуємо всім медикам України за вашу працю. Дякуємо небайдужим українцям – саме ваші донати допомагають лікарям рятувати кінцівки»,- наголошує Сергій Сошинський, засновник фонду “Здоров’я українського народу”.

Лише з квітня по грудень 2022 року, у межах програми було врятовано 1500 кінцівок, забезпечивши апаратами зовнішньої фіксації прифронтові госпіталі України – ще одне свідчення значущості роботи лікарів.

Підтримати програму можна тут.

Фото: libkos

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *