Членкиня журі конкурсу есе музею “Голоси Мирних”: У нас скоро буде покоління сміливих

Професійне журі всеукраїнського конкурсу есе “Подія, яка змінила все. Сила допомоги”, який проводить музей “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова визначає переможців, повідомив сайт Фонду.



Роботи читає професійне журі, серед членів якого кримська авторка, стипендіатка президента України, творчиня проєкту “Давай займемось текстом” Наталія Місюк. Місюк зізнається: для неї есе – насамперед про щирість і відчуття. Це головний критерій, за яким вона відчуває силу тексту.
“Якщо я читаю і зупиняюся посеред рядка, бо раптом занурююся в переживання автора, – це сильне есе. Я люблю твори, у яких чутно справжність”, – ділиться Місюк власними критеріями сили текстів.
Місюк розповіла, що під час оцінювання робіт звертає особливу увагу на тексти, автори яких експериментують із формою, стилем або мовними засобами.
“Найбільше запам’яталися ті роботи, де автори ставили собі питання: “Що тепер змінилося в мені?” – і шукали на нього відповідь. Також привертали увагу твори, де автори експериментували з літературними засобами. Так зазвичай уміють робити люди, які прочитали багато сучасних книжок. Дуже приємно, що в нас така молодь”, – сказала членкиня журі.
Місюк наголосила, що, незалежно від того, кого оберуть переможцем, кожна робота має велику цінність.
“Найзворушливіше – це любов до рідної країни, до близьких людей, нею пронизаний майже кожний рядок творів, які я прочитала. Сучасні підлітки, на мою думку, загалом набагато краще вміють розуміти свої переживання й описувати їх словами, ніж багато попередніх поколінь. У нас скоро буде покоління сміливих, допитливих і чуйних дорослих”, – упевнена Місюк.
Організатором п’ятого всеукраїнського конкурсу є благодійна організація “Фонд Ріната Ахметова” за підтримки Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” й Міністерства освіти і науки України.
Контекст
Імена переможців оголосять 21 липня 2025 року на сайті музею “Голоси Мирних” (civilvoicesmuseum.org). Переможці отримають цінні призи.
Найкращі роботи стануть частиною музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова, який є архівом історій про війну в Україні. Архів музею налічує понад 130 тис. історій.