Кривий Ріг: що приховує земля тисячоліть? Історія, яку не вчили в школі
У Криворіжжі сходилися дороги кімерійців, скіфів, сарматів, готів і печенігів


Кривий Ріг – місто, відоме як індустріальне серце України. Але чи знали ви, що передусім це місто має тисячолітню історію, що починається ще за доби ямної культури, коли придніпровські степи заселяли перші скотарі?
Кургани біля села Валове, вапнякові саркофаги Мусіївки, бойові колісниці катакомбної доби – усе це свідчить про унікальну роль регіону у формуванні найдавніших культур – степової Євразії.
У Криворіжжі сходилися дороги кімерійців, скіфів, сарматів, готів і печенігів, які залишили по собі сліди – кургани, святилища та стели. Згодом ці землі стали притулком для козаків після зруйнування Запорізької Січі, а пізніше – ареною перетворень у часи Російської імперії.
Чому саме степове Подніпров’я стало колискою перших скотарських цивілізацій? Чи можемо ми вважати кургани Криворіжжя свідченням втраченої столиці загадкових степових царств? І чи можемо ми сьогодні, дивлячись на індустріальний Кривий Ріг, уявити, що під його землею лежать ключі до розуміння однієї з найдавніших цивілізацій людства?
Усе це – в програмі «Деокупована історія», обговорює ведучий Олексій Мустафін та кандидат філософських наук, старший викладач кафедри історії КДПУ Ігор Панафідін.
«Деокупована історія» – програма проєкту «Новини Приазов’я», у якій ведучий Олексій Мустафін разом із місцевими істориками та краєзнавцями спростовує російські міфи про минуле півдня України, розкриваючи справжню історію населених пунктів регіону.