Триває приймання робіт на Всеукраїнський конкурс есе від Фонду Ріната Ахметова

Триває приймання робіт на Всеукраїнський конкурс есе від Фонду Ріната Ахметова

Триває приймання заявок на п’ятий Всеукраїнський конкурс есе, який проводить музей “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова. Про це виданню “ГОРДОН” повідомила пресслужба Фонду.

Триває приймання робіт на Всеукраїнський конкурс есе від Фонду Ріната Ахметова
Триває приймання робіт на Всеукраїнський конкурс есе від Фонду Ріната Ахметова

Цьогорічна тема конкурсу – “Подія, яка змінила все. Сила допомоги”.

Подати своє есе можна до 21 травня 2025 року через реєстраційну форму на сайті музею.

На переможців чекають корисні подарунки:

  • планшет;
  • мобільний телефон;
  • навушники;
  • блютуз-колонка.

Ознайомитися з умовами Всеукраїнського конкурсу есе можна за посиланням.

“На минулорічний конкурс надійшло понад 4 тис. творчих робіт. Автори ділилися історіями зі свого життя: тими, які змінили їх в одну мить і назавжди. Для багатьох із них цим моментом стало вимушене прощання з домом або усвідомлення того, що таке дім”, – повідомили в музеї “Голоси Мирних”.

Ксенія із Херсона, яка взяла участь у конкурсі, зізналася, що не забуде день, коли із сім’єю залишила рідне місто.

“Четверта година ранку. Виходжу з квартири, як завжди, обертаюся, щоб подивитися на неї в останній раз. Я робила так завжди перед подорожжю. Але цього разу все було інакше. Замість радощів – сподівання на те, що нас не розстріляють. Валізи упаковані не на тиждень, а на все життя”, – написала дівчина в есе.

Поліна з Покровська Донецької області прощалася не лише зі своїм домом, а й зі своїм містом.

“Ці рядки я пишу на пероні біля евакуаційного потягу. Дядько вже заніс наші речі, а мама квапить. Місто проводжає мене. Цей сивий шахтар – обійняв за плечі легеньким вітерцем. “Не бійся, люба. Я шахтар, я знаю, що таке лава. Я пережив революції, дві війни, голод. Я відбудовував шахти і зводив мікрорайони. Я ховав героїв. Я знаю, що таке бійка. Поглянь, поруч із моїми трояндами виросли зуби дракона. Ти, головне, пам’ятай, звідки ти”, – поділилася Поліна у своєму есе.

Діані з Вугледара досі сняться сни, що вона вдома, немає війни й усі поряд.

“Одного дня після важкого тренування я зателефонувала мамі, щоб сказати, що в мене все добре: “Мамо, я вже біжу додому”. Моя фраза, яку промовила під час телефонної розмови, зупинила мене на мить, вона ніби штовхнула мене у прірву. Біжу куди додому? Але це слово для мене втратило сенс. Моя домівка є лише на карті, але не на землі, вона живе у моєму серці, а не в голові. Я починаю розуміти, що там уже ніколи не буду”, – в есе Діана поділилася усвідомленням, що слово “дім” втратило для неї звичний і зрозумілий сенс.

Контекст

Організаторами Всеукраїнського конкурсу є благодійна організація “Фонд Ріната Ахметова” за підтримки державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” та Міністерства освіти і науки України.

Найкращі роботи стануть частиною музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова, який є найбільшим у світі архівом історій про війну в Україні. Станом на сьогодні архів музею налічує понад 130 тис. історій.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *