Марк Цукерберг відмовляється від фактчекінгу на своїх платформах
Meta Platforms відмовиться від фактчекінгу в соціальних мережах Facebook, Instagram і Threads, які їй належать. Про це у своєму відеозверненні розповів власник корпорації Марк Цукерберг
Meta Platforms відмовиться від фактчекінгу в соціальних мережах Facebook, Instagram і Threads, які їй належать. Про це у своєму відеозверненні розповів власник корпорації Марк Цукерберг.
Ми повертаємося до коріння і сконцентруємо увагу на скороченні помилок, спрощенні нашої політики та відновленні свободи висловлювання на наших платформах.
Цукерберг додав, що, зокрема, це означає, що корпорація “позбавиться” фактчекерів. Замість них запровадять систему Community Notes, як у Х Ілона Маска. На думку Цукерберга, Meta надто замодерувала свої майданчики.
Програма порятунку від фактчекерів стартує в США. Вони, сказав Цукерберг, були надто упереджені та знищували більше довіри, ніж створювали.
Також знімаються обмеження на деякі раніше заборонені теми. Зокерма на обговорення імміграції та гендеру. Мовляв, те, що починалося як ініціатива щодо інклюзивності, тепер використовується для “затикання ротів”.
Фільтри контенту тепер стосуватимуться переважно незаконного контенту та серйозних порушень. Щоб менш серйозні речі потрапили в зону уваги фільтрів, на них спочатку має хтось поскаржитися. Фільтри також будуть прибирати контент лише за 100% впевненості у тому, що він порушує правила.
У своєму зверненні Цукерберг кілька разів згадав Дональда Трампа, розкритикував “традиційні” медіа за висвітлення його попереднього президентства та зазначив, що фактчекери стали “надто політично заангажованими”.
Як зазначає The Wall Street Journal, зміна політики пов’язана з бажанням Марка Цукерберга налагодити тісніші зв’язки з обраним президентом Дональдом Трампом.
Газета нагадує, що восени Цукерберг приїжджав до Трампа в Мар-а-Лаго, а в грудні його корпорація перерахувала до інавгураційного фонду обраного президента США $1 млн.
Напередодні Meta оголосила, що до її ради директорів увійде Дана Вайт, голова Ultimate Fighting Championship (UFC), відомий своєю дружбою з Трампом.
Після штурму Капітолію 6 січня 2021 року Facebook забанив Трампа, пояснивши це тим, що його пости заохочували насильство. На початку 2023 року акаунти колишнього президента у Facebook та Instagram були відновлені, але з певними обмеженнями. У липні Meta зняла ці обмеження.
У серпні 2024 року Трамп у своїй книзі”Врятувати Америку” розповідав про зустріч із Цукербергом наприкінці його першого президентського терміну і стверджував, що той “планував справжню змову” проти нього під час виборів 2020 року.
Йшлося про пожертву у розмірі $400 млн, яку Цукерберг та його дружина Прісцилла Чан виділили двом некомерційним організаціям для допомоги урядовим виборчим комісіям по всій країні. У цій книзі Трамп пообіцяв Цукербергу, що той “проведе залишок свого життя у в’язниці”, якщо зробить це знову.
Під час передвиборчої кампанії Цукерберг відмовився підтримати будь-кого з кандидатів і заявив, що він “не планує” якимось чином брати участь у виборах. Однак після замаху на Трампа у липні на мітингу в Пенсильванії він відзначав реакцію Трампа на постріл, називаючи її “одним з найкрутіших видовищ”, які він бачив у своєму житті.