“Українцям є що захищати”. Світові зірки доєдналися до Jerry Heil у проєкті, присвяченому “Щедрику”
Українська співачка Jerry Heil стала музичною керівницею проєкту, присвяченого ювілею гастролей, які познайомили з мелодією українського композитора Миколи Леонтовича “Щедрик” увесь світ. Про це інтернет-виданню “ГОРДОН” розповіла пресслужба артистки.
Як зазначено у пресрелізі, учасниками проєкту стали американські зірки з українським корінням – акторка й режисерка Віра Фарміга та кіноакторка і співачка Барбра Стрейзанд. Вони розповіли історію композиції.
Також до проєкту доєдналися музиканти з різних країн – вони разом виконали “Щедрик” на 50 локаціях у Барселоні, Празі, Варшаві, Відні, Лондоні та інших містах світу, де 100 років тому виступала капела під керівництвом Олександра Кошиця.
Відкрила проєкт Jerry Heil, яка разом із хором “В.У.Х.А.” (Великий український хор аматорів) заспівала пісню в Національній філармонії України в Києві – саме тут 29 грудня 1916 року капела під керівництвом Кошиця вперше виконала “Щедрик”.
“За ініціативи Ukraine Wow та у співпраці з Міністерством закордонних справ України “Щедрик” повернувся на ці локації, щоб нагадати про багатство спадщини України та її внесок у світову культуру”, – ідеться у пресрелізі.
За словами Jerry Heil, попри популярність цієї мелодії, мало хто у світі знає історію створення композиції.
“Уже сторіччя Carol of the Bells є головним саундтреком Різдва в усьому світі. З року в рік його виконують діти, дорослі, старенькі, хори, ансамблі, оркестри в різних країнах і навіть не знають, що це українська народна пісня в обробці українського композитора, – підкреслила Jerry Heil. – Я хочу, щоб кожен раз, коли звучатиме Carol of the Bells, люди знали, що це “Щедрик”. Знали, що нас із ними об’єднує спільна культура. Знали, що музичний дух Різдва зародився тут, в Україні, і що нам усім є що захищати”.
Співачка зазначила, що “українцям є що захищати”.
“Україна тут. І саме в цей період року її чутно повсюди. Передзвін. Carol of the Bells. Надія різдвяної пори, надія нації й усього світу поєднані цією піснею, яка народилася в Україні”, – зазначила в ролику Фарміга.
Контекст
100 років тому Українська республіканська капела під керівництвом диригента Кошиця завершила п’ятирічне турне трьома континентами. Гастролі мали ввести українську культуру у світовий контекст і сприяти визнанню незалежності Української народної республіки. Тоді капела дала понад 500 концертів.