Біткоїну прогнозують “квантовий апокаліпсис” – WSJ
Квантові комп’ютери несуть загрозу не лише біткоїну, а й традиційній фінансовій системі. Дослідники попереджають, що з розвитком технологій зростає загроза атак на криптовалюту та традиційну фінансову систему


Квантові комп’ютери несуть загрозу не лише біткоїну, а й традиційній фінансовій системі. Дослідники попереджають, що з розвитком технологій зростає загроза атак на криптовалюту та традиційну фінансову систему.
А розробки у галузі квантових обчислень можуть призвести до втрат на трильйони доларів. Про це пише The Wall Street Journal.
Розмови про небезпеку квантових комп’ютерів для сучасних фінансових технологій тривають уже не перший рік. Приводом для їх пожвавлення став вихід нового чипа Willow від Google Quantum AI, який у майбутньому може дозволити хакерам зламати шифрування, яке забезпечує безпеку біткоїна.
У блокчейні біткоїна, як і інших криптовалют, всі операції здійснюються з використанням криптографічних алгоритмів шифрування.
Процес створення нових біткоїнів, а також доступ до вже створених монет відбувається за допомогою складних зашифрованих алгоритмів, що забезпечують безпеку даних.
Квантові обчислення дають змогу факторизувати величезні числа за лічені хвилини – за умови, що у вас досить потужний квантовий комп’ютер.
У біткоїні вся інформація зберігається саме в наборі символів, частина з яких доступна будь-якій людині через публічний характер блокчейну.
Подейкують, що квантові обчислення допоможуть зловмисникам розшифрувати за допомогою загальнодоступних даних закриті таємні ключі, які забезпечують доступ до біткоїнів.
Незважаючи на те, що у світі поки не існує достатньо потужного пристрою для злому алгоритмів біткоїна, експерти вказують, що це лише питання часу. А фінансові збитки можуть скласти трильйони доларів. І це лише для біткоїна.
Дослідження Hudson Institute 2022 року свідчить, що подібний злом шифрування біткоїна призведе до втрат на криптовалютних та інших ринках на суму понад $3 трлн, що може викликати глибоку рецесію.
“Біткоїн піддаватиметься шаленим атакам. Банки мають деяке регулювання та захисні механізми своїх клієнтів, тоді як біткоїн – це Дикий Захід. Ваш гаманець не відшкодує збитки, якщо біткоїн буде вкрадений”, – сказав Скіп Санзері, співзасновник стартапу QuSecure, який спеціалізується на квантовій безпеці.
16 грудня котирування біткоїна (BTC) вперше в історії перевищили $108 тис., що стало історичним ціновим рекордом.
За даними Coinmarketcap на 25 грудня (00:30 за київським часом), головна криптовалюта торгується на рівні $98 506.