21 Листопада 2024

“Армія+” та “Резерв+”: яких оновлень чекати в застосунках

Близько 4-х мільйонів українців скористалися послугами мобільних застосунків “Армія+” та “Резерв+”. Який функціонал доступний кожному бійцю та військовозобов’язаному і на які зміни чекати наступного року?

“Армія+” та “Резерв+”: яких оновлень чекати в застосунках
“Армія+” та “Резерв+”: яких оновлень чекати в застосунках

Близько 4-х мільйонів українців скористалися послугами мобільних застосунків “Армія+” та “Резерв+”. Такі дані наводять у Міністерстві оборони України, коли підбивали підсумки про цифрові досягнення року. Який функціонал доступний кожному бійцю та військовозобов’язаному і на які зміни чекати наступного року? Матеріал Євгена Бригара. 

Євген Бригар, кореспондент:

Нескінченна паперова бюрократія має залишитися у минулому. Головна ідея, що підштовхнула посадовців Міноборони до створення мобільних додатків. І ця ідея спрацювала. У Міністерстві звітують: застосунком” Армія+” користуються вже понад 400 тисяч військовослужбовців. А одна з найпопулярніших функцій – можливість подавати рапорти в електронній формі та отримувати відповідь командирів за лічені дні.

Рустем Умєров, міністр оборони України:

“Армія+” дозволяє проводити опитування для аналізу потреб військових, покращення забезпечення, харчування і матеріального забезпечення. Запровадили функцію подання запиту на зміну місця служби, яка дозволяє мінімізувати бюрократичну тяганину і прискорює оцей процес переведення. Освіта й розвиток, доступні курси “Основи роботи з БпЛА”, будемо їх збільшувати, більше будемо робити навчальних матеріалів для того, щоб військові вчилися.

А от через “Резерв+”, за інформацією Міноборони, свої дані оновили понад 3 з половиною мільйони українців. Для обробки такої кількості заявок у ТЦК були б змушені приймати по 700 людей щогодини! Ну, і ще кілька показників. Завдяки інформації з додатка понад 700 тисяч громадян України були зняті з безпідставного розшуку. А близько ста п’ятдесяти тисяч змогли отримати відстрочку від мобілізації онлайн. Одна з нових можливостей – рекрутинг у смартфоні.

Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України:

Станом на сьогодні ми маємо 14 тисяч заявок в рамках онлайн-рекрутингу, і 750 людей підписали контракт, користуючись цим функціоналом. Наші військовозобов’язані мають можливість дослідити, які вакансії є, яка бригада, почитати про бригаду, про комбрига, про те, які в нас легендарні бригади існують, і прийняти важливе рішення у своєму житті.

Цифровізація є корисною і для бійців на передовій.

Система ситуативної обізнаності Delta дозволяє командуванню в режимі реального часу бачити поле бою та координувати роботу підрозділів. Це допомогло нашим захисникам знищити ворожої техніки на 15 мільярдів доларів – кажуть у Міністерстві.

Анатолій Баргилевич, начальник Генерального штабу ЗСУ:

У наступному році одна з задач наш по цифровізації – це мати таку систему, яка забезпечить передачу інформації з поля боя, з планшетів, передачу її на тактичний рівень органів управління, поєднання ситуативного бізнесу з системою безпілотних систем, безконтактного управління, також передачу на оперативний рівень, швидкого прийняття протягом декількох хвилин управлінських рішень для поля бою.

У Міністерстві оборони анонсують також, що наступного року для військовозобов’язаних у застосунку “Резерв+” з’явиться можливість підписувати контракт із Силами оборони безпосередньо у телефоні, отримувати всі типи відстрочок та бронювання, а також електронне направлення на медогляд, не відвідуючи ТЦК. А от застосунком “Армія+” з наступного року зможуть користуватися військовослужбовці всіх підрозділів Сил оборони України. Для кожного буде сформовано електронний військовий квиток і надано доступ до модулів навчання.

Є у Міноборони також амбітна мета щодо реформування системи ВЛК. У відомстві вже розробляють механізми, які дозволять проходити медогляд у будь-якому цивільному закладі охорони здоров’я. Зокрема, за допомогою свого сімейного лікаря. Медичний висновок одразу ж потраплятиме в електронну базу.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *