21 Листопада 2024

Індія оголосила про успішне випробування своєї першої гіперзвукової ракети

Індія провела успішні випробування гіперзвукової ракети. Організація оборонних досліджень і розробок (DRDO) провела випробування ракети ввечері 16 листопада біля узбережжя штату Одіша

Індія оголосила про успішне випробування своєї першої гіперзвукової ракети
Індія оголосила про успішне випробування своєї першої гіперзвукової ракети

Індія провела успішні випробування гіперзвукової ракети. Організація оборонних досліджень і розробок DRDO (Defence Research and Development Organisation – структура у Міноборони Індії, яка відповідає за розвиток військових технологій) провела випробування ракети ввечері 16 листопада біля узбережжя штату Одіша. Про це йдеться у заяві уряду Індії, яке цитує Bloomberg.

Міністр оборони Раджнатх Сінгх назвав успішні випробування “важливим етапом” у зміцненні обороноздатності країни.

“Це історичний момент, і це значне досягнення привело нашу країну до групи обраних держав, які мають такі важливі і передові військові технології”, – написав глава Міноборони Індії в соцмережі X та опублікував фото запуску ракети.

“Гіперзвуковою” називають зброю, швидкість якої як мінімум у 5 разів перевищує швидкість звуку (335 м/сек – ред.) або, так зване число Маха, тобто понад 6100 км/год. Вони вважаються високо маневровими та здатні працювати на різних висотах.

Основна перевага – складність його перехоплення сучасними засобами протиповітряної оборони. Створення озброєнь такого типу потребує розробки нових композитних матеріалів, систем терморегуляції та керування польотом, а також прямоточних повітряно-реактивних двигунів, здатних працювати на відповідних режимах.

Росія заявляє, що у неї на озброєнні стоїть гіперзвукова зброя, і вона застосовує такі ракети “Циркон” та “Кинжал” для ударів по Україні. Про успішні випробування гіперзвукових ракет ще кілька років тому заявляли Китай та США.

Розробки гіперзвукової ракети, окрім Індії, ведуть Австралія, Франція, Німеччина, а також Північна Корея.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *