Amazon і Google вирішили інвестувати в малі атомні реактори

Amazon і Google уклали угоди з розробниками та виробниками малих модульних реакторів (ММР), використання яких дозволить забезпечити дата-центри компанії енергією у необхідному обсязі

Amazon і Google вирішили інвестувати в малі атомні реактори
Amazon і Google вирішили інвестувати в малі атомні реактори

Amazon уклав угоди з розробниками та виробниками малих модульних реакторів (ММР), використання яких дозволить забезпечити дата-центри компанії енергією у необхідному обсязі.

Використання ММР відповідає планам компанії щодо переведення до 2030 року глобальних операцій повністю на забезпечення енергією з відновлюваних джерел, йдеться у заяві Amazon.

У штаті Вашингтон Amazon підписав угоду з консорціумом державних компаній Energy Northwest, який збудує 4 ММР, буде їх власником та оператором. Ці модульні реактори будуть виробляти 320 МВт і подавати енергію прямо в енергомережу штату, а Amazon отримає право закуповувати електроенергію, яка ними виробляється.

Угода передбачає будівництво ще 8 ММР зі збільшенням загального виробітку до 960 МВт. Такого обсягу енергії достатньо для забезпечення 770 тисяч житлових будинків. Розробкою ММР для цього проекту займеться стартап X-energy, з яким також підписано угоду і в роботу якої Amazon разом з іншими інвесторами вкладе $500 млн.

У штаті Вірджинія Amazon підписав угоду з енергетичною компанією Dominion Energy, яка займеться розробкою та встановленням ММР поряд з діючою АЕС “Норт Анна” в окрузі Луїза. Цей ММР забезпечить не менше 300 МВт для району на півночі Вірджинії, який часто називають Data Center Alley через велику кількість розміщених там дата-центрів різних компаній.

За оцінками самої Dominion Energy, у найближчі 15 років попит на електроенергію у цій частині штату зросте на 85%.

14 жовтня Google заявив про підписання аналогічної угоди з розробником ММР компанією Kairos Power, яка згодом купуватиме енергію для своїх дата-центрів. У Google очікують, що перші ММР у рамках цієї угоди будуть запущені в 2030 році, що забезпечить енергомережі 500 МВт, а до 2035 року їхню кількість буде істотно збільшено.

Нагадаємо, у березні 2024 року Microsoft, Amazon та Google закрили доступ до хмарних продуктів для компаній у рф.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *