Майстер-клас із вишивки Обухівського “шитого” рушника у Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ
Днями у Музеї давньоруського гончарства КЗ КОР “Вишгородський історико-культурний заповідник” відбулася довгоочікувана та унікальна подія – майстер-клас із вишивки Обухівського “шитого” рушника, який провела представниця ГО «Обʼєднання майстрів «Творча спадщина», майстриня з Обухова, берегиня цього відродженого традиційного ремесла Ольга Стахів.
Майстриня розповіла про особливості Обухівського “шитого” рушника, основні елементи вишивки та техніку виконання.
Учасники майстер-класу вишили один з елементів “шитого” рушника – чарівну пташечку.
В основі орнаменту Обухівського рушника покладено головний символ української вишивки – Дерево Життя або Древо Роду, яке зростає з квіткового горщика та спирається на основу, відокремлену від основної композиції тонким безконечником. Подібним елементом обведено весь рушник по периметру. На деяких рушниках зустрічаються пташки, що розташовуються попарно ліворуч і праворуч від стовбура та повернені голівками одна до одної. Знизу рушники прикрашені трьома або п’ятьма кутасиками.
«Шитими» обухівські рушники називають тому, що ці рукотворні витвори мистецтва виконують виразною рельєфною вишивкою, яка щільно покриває тканину та створює враження суцільно зашитого полотна.
Унікальність обухівського рушника полягає ще й у тому, що він демонструє традицію двобічної вишивки. У ньому немає лиця і звороту. Обидві сторони однакові.
Для виготовлення одного рушника може знадобитися до 3-5 метрів полотна та десь 400 г ниток, основний колір вишивки — червоний. На створення одного обухівського рушника майстриня витрачає від 6 місяців до одного року.
Вишгородський історико-культурний заповідник запрошує на екскурсії та майстер-класи у Музей давньоруського гончарства за адресою: м. Вишгород, вул. Межигірського Спаса, 11
Для замовлення екскурсій: