TECNO POVA 6 Neo: огляд смартфона з величезним акумулятором
Смартфони серії POVA від TECNO відомі своїми потужними акумуляторами, а тепер у 6 поколінні TECNO перейшли на геймерський стиль із концепцію прозорого дизайну.
Смартфони серії POVA від TECNO відомі своїми потужними акумуляторами. Починаючи з моделі POVA Neo 3, TECNO надає їм яскравий та виразний дизайн, який виділяє моделі серед інших. У 4, 5 та тепер у 6 поколінні TECNO перейшли на геймерський стиль із концепцію прозорого дизайну.
Позначка Neo вказує на те, що це бюджетна модель серії. Від старшої вона відрізняється типом екрану (IPS замість AMOLED), камерами (50 МП заміть 108 МП). Але навіть в бюджетному варіанті новинка вирізняється більш потужним акумулятором ємністю 7000 мА*год та чіпсетом MediaTek Helio G99 Ultimate із підтримкою 5G-мереж.
Технічні характеристики:
- Чипсет: Mediatek Helio G99 Ultimate, графічний процесор Mali-G57 MC2
- Операційна система: Android 14 з оболонкою HIOS 14
- Пам’ять: 8/256 ГБ, окремий слот для карт пам’яті
- Екран: 6.78 дюймів, IPS LCD, роздільна здатність 2460×1080, підтримка 1 млрд кольорів, частота оновлення 120 Гц, яскравість 580 ніт
- Акумулятор: 7000 мА*год, зарядний пристрій 33 Вт
- Основна камера: 50 МП, PDAF
- Фронтальна камера: 8 МП
- Sim-карта: 2 Nano-SIM
- Мережа та передача даних: 2G, 3G, 4G LTE, Wi-Fi 6, Bluetooth, NFC, Type-C
- Навігація: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
- Датчики: бічний сканер відбитків пальців, акселерометр, гіроскоп, компас, датчик наближення
- Додатково: роз’єм 3.5 мм, захист IP53
- Матеріали: пластик
- Розміри: 168.6 x 76.6 x 9.2 мм
Комплектація
Поставляється смартфон у твердій картонній упаковці зі стриманим оформленням. Відносно багатий комплект включає мережевий блок живлення потужністю 70 Вт, кабель USB Type-C та захисний чохол.
Дизайн
З кожним роком дизайн серії POVA стає все більш своєрідним. Останні моделі поступово стилізуються під стиль техно, тому одразу відчувається аудиторія, на яку позиціонується апарат – молодь.
Ілюзія прозорості досягається завдяки прозорому покриттю поверх текстури. Додатковий плюс такого рішення — на смартфоні майже не залишаються відбитки пальців, а також він не слизький та чудово тримається в руках.
Образ смартфона доповнює блок камер із вигнутою геометрією. У цей блок інтегровано потужний круглий світлодіодний спалах, який світить надзвичайно яскраво.
Також така срібляста поверхня створює ілюзію того, що TECNO POVA 6 Neo виконаний із металу. Але корпус насправді пластиковий, що типово для недорогих смартфонів.
Хоча пластик не сильно зменшив вагу апарата – смартфон вийшов доволі важким. Але це й не дивно: левову частку вари відбирає батарея об’ємом 7000 мА*г. Завдяки цьому TECNO POVA 6 Neo може чудово служити портативним павербанком, адже підтримує реверсивну зарядку потужністю 10 Вт.
Проте смартфон зручно лежить в руці завдяки трохи округлій задній панелі. Тим не менш, рекомендуємо перед покупкою потримати його в руках.
TECNO POVA 6 Neo в чохлі
У порівнянні з попереднім поколінням дизайн став більш цілісним. У POVA 5 чорний блок камер був надто виразним.
І нарешті, варто зазначити, що покращилась якість зборки. Тепер смартфон захищений за стандартом IP53, можна не переживати, якщо доведеться відповідати на дзвінок в дощову погоду.
Дисплей
Смартфон TECNO POVA 6 Neo оснащений IPS-екраном діагоналлю 6,78″, який має частоту оновлення 120 Гц та роздільну здатність 2460 на 1080 пікселів.
У налаштуваннях користувач може обрати з 4-х варіантів частоти оновлення: адаптивний режим, 60 Гц, 90 Гц та 120 Гц. Найзручніше використовувати адаптивну опцію, оскільки в режимі простою або при перегляді статичних зображень смартфон автоматично знижує частоту до 60 Гц, що позитивно відображається на роботі акумулятора.
Серед інших можливостей налаштувань є регулювання кольорової температури. Проте навіть у стандартному режимі екран виглядає дуже приємно. Додаткові функції, такі як темна тема, фільтрація синього світла та зміна розміру шрифтів, також доступні.
Яскравість екрана у 600 ніт забезпечує читання на свіжому повітрі, хоча трохи більша яскравість була б бажаною, адже під прямими сонячними променями екран стає менш помітний. Тут би більше підійшла AMOLED панель, але це бюджетний апарат, тому треба на це зважати. Втім, це єдина моя претензія до дисплею.
Враховуючи ціновий сегмент, дисплей TECNO POVA 6 NEO все ж заслуговує на позитивні відгуки: тут дійсно хороша передача кольору, висока частота оновлення для більшої плавності роботи інтерфейсу, а діагональ 6,78 дюймів робить його зручним як для перегляду відео, так і соцмереж із веб-сторінками, або для ігрових сесій.
Продуктивність та швидкодія
За продуктивність у TECNO POVA 6 Neo відповідає чіпсет MediaTek Helio G99 Ultimate, виготовлений за 6-нм технологією.
Смартфон оснащений 8 ГБ оперативної пам’яті, яку можна розширити за рахунок вбудованого накопичувача до 16 ГБ. Доречі, вбудованої пам’яті для зберігання даних тут цілих 256 ГБ, що доволі щедро для бюдженої моделі!
Уся ця потужність працює на базі Android 14 з оболонкою HiOS 14.
Система в цілому вже добре відома та перевірена. Хоча це може звучати як критика, варто зазначити, що смартфони на базі чіпсетів Helio G99 з’явилися ще з 2022 року, а перший POVA 4 працював на цьому ж чіпсеті.
Однак не варто вважати, що прогрес відсутній. За останні два роки інженери провели значну оптимізацію процесора. Версія 2024 року демонструє приріст продуктивності на 15-20% у порівнянні з Helio G99 2022 року, що забезпечує більше FPS у іграх – геймери будуть задоволені.
Однією з позитивних рис Helio G99 Ultimate є майже повна відсутність троттлінгу. Навіть під час тривалих ігрових сесій смартфон залишається ледь теплим. Це не в порівняння із топовими Android-флагманами, які страждають від перегріву.
Результати синтетичних тестів дивіться нижче:
Крім того, не забувайте про функцію ігрового простору, куди варто додавати всі ваші ігри. Це дозволить смартфону оптимізувати їх та надати зручну ігрову панель. Доречі, TECNO не забуває про гравців, тому додала ігрову функцю High Boost, яка автоматично використовує усі наявні ресурси для максимальної продуктивності.
TECNO POVA 6 Neo чудово справляється з Call Of Duty Mobile, Genshin Impact на середніх налаштуваннях, а от у War Thunder та Fortnite вже якість відображення треба ставити на мінімум, якщо треба отримати 60 fps. Втім, грати приємно, нічого не “фрізить”, геймплей завжди залишається плавним.
Софт
В основі TECNO POVA 6 Neo використовується Android 14 із фірмовою оболонкою HiOS 14 — без реклами, але з великою кількістю попередньо встановлених ярликів для завантаження різноманітних ігор і програм. Вона з кожним роком покращується та стає зручнішою.
Варто звернути увагу на основні особливості цієї оболонки. Візуально HiOS 14 виглядає досить просто. Вона не виглядає перевантаженою чи складною для розуміння функцій пристрою, тому дитина з легкістю зможе розібратися.
Налаштування робочого столу дозволяють змінювати розміри значків та сітку іконок. Папки можуть бути представлені як у класичному форматі, що займає одну іконку, так і в розширеному, який займає чотири клітинки та відображає одразу дев’ять ярликів.
Жестами можна відкривати не лише панель сповіщень та список усіх програм, а й запускати певні додатки або показувати приховані.
Ліворуч від робочого столу розташовані картки, що демонструють кількість кроків, використання оперативної пам’яті та час, проведений у іграх.
Також є функція Dynamic Port, яка імітує можливості Dynamic Island. Цей інтерфейс дозволяє відображати різноманітні анімації в зоні селфі-камери під час розблокування за обличчям, вхідних дзвінків, роботи диктофона та зарядки.
Екран блокування також підлягає налаштуванню, а віджет з годинником адаптується під кольори шпалер.
З панелі, що відкривається з правого краю екрану, можна запускати програми у віконному режимі. Це також доступно з режиму багатозадачності.
Присутні SmartHub для обміну даними між додатками та ігровий режим для вибору режиму продуктивності.
У повсякденних задачах проблем з продуктивністю не виникло. Загалом, до швидкості роботи особливих нарікань немає.
Камери
Основна камера смартфона обладнана сенсором із роздільною здатністю 50 МП. Друга камера відповідає за глибину при портретній зйомці та калібрування кольорів. Фронтальна камера має роздільну здатність 8 МП. Варто відзначити TECNO за те, що компанія не встановила безліч 2-МП сенсорів, які не приносять практичної користі – нарешті усі сенсори використовуються по-максимуму.
Додаток камери не зазнав суттєвих змін — його трохи оновили та оптимізували, але інтерфейс загалом залишився класичним.
При зйомці на основну камеру фотографії мають кінцевий розмір 12,5 МП завдяки технології інтерполяції, що об’єднує 4 пікселі в один. Можна знімати й у роздільній здатності 50 МП, але такі зображення виходять занадто великими. Фотографії роздільною здатністю 12,5 МП виглядають цікавішими завдяки кращій передачі кольору та підвищеній різкості.
Якість зйомки, на мою думку, трохи покращилася. Ймовірно, були покращені алгоритми обробки.
Нічні фотографії виходять яскравими, але видно, що камері не вистачає світлосили. Тому алгоритми намагаються покращити деталізацію та різкість за допомогою програмних методів. Найкраще на нічну камеру знімати пейзажі.
Батарея
TECNO POVA 6 Neo обладнаний батареєю ємністю 7000 мА*год та адаптером на 33 Вт. Повне заряджання займає приблизно 1 годину 40 хвилин.
Приємно, що смартфон не вимагає спеціальної зарядки і його можна підзаряджати будь-яким адаптером, що підтримує швидку зарядку, а не лише фірмовим.
Не варто очікувати, що батарея на 7000 мА*год буде працювати “тижнями”. Насправді вона більше на 40% в порівнянні зі стандартним акумулятором на 5000 мА*год.
Приріст автономності складає приблизно 30%, і цього вистачає для комфортної роботи смартфона протягом двох повних днів. Тому власники можуть спокійно заряджати його через день, що дуже корисно в умовах блекаутів.
Висновок
TECNO POVA 6 Neo — це досить великий смартфон, але в першу чергу він орієнтований на автономність, що, власне, і зумовлює його габарити та вагу.
Це пристрій для тих, хто захоплюється іграми і готовий годинами занурюватися в улюблені аркади чи шутери годинами. У смартфоні присутня непогана начинка для цього сегмента, чималий обсяг пам’яті та акумулятор ємністю 7000 мА*г. Це тріо за ціною __ гривень здатне привернути увагу школярів та студентів, які не хочуть витрачати великі суми. Саме на цю аудиторію і націлений даний смартфон.
Крім того, такий пристрій буде чудовим вибором для тих, хто шукає простий телефон для дзвінків, перегляду відео та серфінгу в інтернеті, а також підбирає собі другу модель для умов блекауту. У будь-якому сценарії використання цей смартфон вимагатиме підзарядки набагато рідше, ніж більшість його аналогів.
Переваги:
- Оригінальний дизайн, який привертає увагу.
- Гучні стереодинаміки.
- Продуктивне апаратне оснащення.
- Великий обсяг пам’яті
- Вражаюча автономність.
- Доступна ціна.
Недоліки
- Пластиковий корпус.
- Низька якість нічної зйомки.
- Доволі громіздкий та важкуватий.