22 Листопада 2024

Встановлено новий рекорд за кількістю людей на орбіті Землі

Після запуску на Міжнародну космічну станцію (МКС) російського космічного корабля “Союз МС-26” був встановлений новий рекорд за кількістю людей, які перебувають на орбіті Землі. Як звернуло увагу американське космічне агентство NASA, на орбіті одночасно перебували 19 осіб

Встановлено новий рекорд за кількістю людей на орбіті Землі
Встановлено новий рекорд за кількістю людей на орбіті Землі

Після запуску на Міжнародну космічну станцію (МКС) російського космічного корабля “Союз МС-26” був встановлений новий рекорд за кількістю людей, які перебувають на орбіті Землі. Як звернуло увагу американське космічне агентство NASA, на орбіті одночасно перебували 19 осіб.

Минулий рекорд було встановлено у травні 2023 року після запуску Китаєм пілотованого космічного човника “Шеньчжоу-16”. Тоді на борту МКС, а також на китайській космічній станції “Тяньгун” одночасно перебували 17 осіб.

Космічний корабель “Союз МС-26” був запущений 11 вересня. У складі екіпажу – росіяни Олексій Овчинін та Іван Вагнер, а також американський астронавт Дональд Петтіт. Передбачається, що на орбіті вони пробудуть 202 доби. У ході експедиції на МКС заплановано вихід у відкритий космос та наукові дослідження.

Читайте також

США приступают к строительству трех новых космических станций (фото)

Тим часом космічний човник Crew Dragon компанії SpaceX з учасниками місії Polaris Dawn на борту повернувся на Землю.

Капсула з людьми на парашутах приводнилася в Мексиканській затоці на південний захід від Флориди о 10:36 за київським часом.

Polaris Dawn  перша комерційна дослідницька місія  стартувала з мису Канаверал у штаті Флорида 10 вересня. До складу екіпажу човника Crew Dragon входили мільярдер Джаред Айзекман, відставний підполковник ВПС США Скотт Потіт, а також дві співробітниці SpaceX Анна Менон та Сара Джілліс.

У рамках місії вперше в історії було здійснено приватний вихід у відкритий космос непрофесійних астронавтів. Також місія Polaris Dawn встановила рекорд, піднявшись на висоту 1400 кілометрів навколоземною орбітою.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *