Telegram: чим загрожує тобі відомий месенджер (відео)
Telegram завжди позиціонував себе як майданчик, який вирішує головне завдання інформаційної безпеки – конфіденційність. Водночас анонімність облікових записів у Telegram перебуває під великим питанням. Адже той хто отримає доступ до серверів цього російського месенджера, зможе отримати і доступ до будь-яких даних
Telegram завжди позиціонував себе як майданчик, який вирішує головне завдання інформаційної безпеки – конфіденційність. Водночас анонімність облікових записів у Telegram перебуває під великим питанням. Адже той, хто отримає доступ до серверів цього російського месенджера, зможе отримати і доступ до будь-яких даних, адже комунікація відбувається саме через сервери.
Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” розповів експерт з кібербезпеки Костянтин Корсун.
“Якщо ви встановили Telegram у себе на смартфон, у Telegram Дурову і відповідно ФСБ автоматично одразу летить ваша геопозиція, ваша IP-адреса, модель-марка телефона, версія операційної системи і ще купа інших метаданих. Одразу в адміністратора месенджера ця інформація про вас є.
Серед усіх месенджерів, які є світі, Telegram найслабший у плані безпеки. Тому що він за замовчуванням використовує не шифрований канал. Тобто його може перехопити будь-хто, особливо спецслужби. Це відкриті канали, вони не шифруються. Їх можна перехопити, є безліч різних способів…
Telegram в останні роки чомусь більше позиціонується як соціальна мережа завдяки своїм каналам. Вони швидкі, вони об’єднують мільйони людей і відносно анонімні.
Як месенджер я ніколи не радив категорично. навіть виходячи з того, що це російський продукт від початку до кінця. Це російський власник, російські гроші, розробники, сервери на росії. І навіть кремль безпосередньо через Фонд прямих інвестицій інвестує в Telegram…
Ті чати, які у вас уже були, можна вважати скомпрометованими. Тобто якщо є люди, які серйозно вами цікавляться, вони їх всі прочитали вже.
Там є так звані секретні чати в Telegram. Але щоб добратися до цього секретного чату, знайти, де він, треба зробити 4-5 етапів, натиснути кнопочки. Тобто складно ці опції знайти. І Telegram часто критикує міжнародна кібербезпекова спільнота за те, що за замовчуванням там не включається шифрування…
Telegram може великі масиви даних, листування, медіафайлів зберігати на серверах. І робить це, що було неодноразово виявлено, у тому деякими російськими опозиціонерами, коли до них приходили з обшуками. Вони видаляли, а потім слідчі їм переписки показували. Був такий самий випадок і з українським журналістом у Херсоні окупованому”, – розповів Корсун.