22 Листопада 2024

В Ірпені продемонстрували результат 3D-друку бетонних стін

Будинок зріс лише за 6 днів. А створювали його всього 4 людини! Як щодо якості? І хто тепер житиме в надрукованих стінах? Про все розповість Роман Барашев.

В Ірпені продемонстрували результат 3D-друку бетонних стін
В Ірпені продемонстрували результат 3D-друку бетонних стін

Надрукований дім. Поблизу Ірпеня продемонстрували перший результат інноваційної технології 3D-друку бетонних стін. Будинок зріс лише за 6 днів. А створювали його всього 4 людини! Як щодо якості? І хто тепер житиме в надрукованих стінах? Про все розповість Роман Барашев.

Уже не фантастика. Стіни житлового будинку зводить, а точніше –  друкує будівельний принтер української розробки.

Принтер створює стіни.

Спеціальну цементну суміш наносить шар за шаром, ставить опорні елементи. Принтер точно відтворює цифрову модель будинку.

Інна Фурман, керівниця будівельного проєкту:

– Це бетон, так? – Так, цементно-піщана суміш з чарівним інгредієнтом. Оця ковбаска, яку ви бачите, це називається шар екструзії. Цей будинок ми надрукували за 58 мотогодин – стіни звели дуже швидко.

Цю технологію вже 20 років використовують у світовій практиці, але в Україні таке вперше. Цей дім в Ірпені – для родини загиблого бійця Ярослава Березового. Сьогодні його передало дружині Наталії та двом донькам.

Наталія Березова, власниця будинку:

У нас був на цьому місті будинок двоповерховий, чоловік його власними руками збудував. Наш будинок був повністю знищений.

Вітальня-студія, 3 спальні. А це – кімната-укриття.

Інна Фурман, керівниця будівельного проєкту:

Технологія передбачає можливість створювати безпекові кімнати. Це приміщення подвійного призначення. В одну з порожнин ми залили важкий бетон. Одні з наших партнерів розробили систему безпекову саме по вікнах. У них іде бронь-скло.

Інноваційна технологія дає змогу створювати будинки швидше, дешевше, робити їх екологічно чистими. І залучати менше спеціалістів, запевняють розробники.

– Ваше враження? Ви зайшли перший раз. Ваше враження? – Вау. – Скажу чесно, у мене теж було враження вау!

Олександр Маркушин, ірпінський міський голова:

Дуже сучасний, дуже класний інноваційний будинок, який дуже швидко побудований. Зроблений ремонт, сучасні меблі. І ваш чоловік, я вам точно скажу, нам звідти допомагав, і він спокійний за своїх дівчат.

До реалізації проєкту долучилися також 105 партнерів. Вони безплатно надали родині Березових меблі, сантехніку, кухню – усе, що потрібно для життя.

Інна Фурман, керівниця будівельного проєкту:

Цінність проєкту була в тому, щоб показати, наскільки крутий результат може бути, коли українці об’єднуються. Щиро надіюсь, що це перший наш пілотний проєкт, але далеко не останній. 

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *