Про творчість, материнство та пісню присвячену військовослужбовцям спецпідрозділу «Альфа» Служби безпеки України: інтерв’ю зі співачкою Охтирчанка
Про перші пісні, про хейт, про популярність музичних відео робіт за кордоном, про пісню-присвяту та про велику перемогу в ексклюзивному інтерв’ю Охтирчанки для нашого видання.
– У дитинстві Ви мріяли стати співачкою чи це спонтанне рішення?
– Я співала із самого дитинства. Мала головні ролі в дитячому садочку, школі, вищому військовому навчальному закладі. Так, я мріяла стати співачкою. Але не мала власного репертуару. Часто переспівувала українські народні пісні, пісні із репертуару Катерини Бужинської, Наталії Бучинської, Квітки Цісик, Софії Ротару а також закордонних рок – гуртів: «Queen», «Scorpions», «Deep Purple». Згодом, пісні цих гуртів стали лейтмотивами для моєї власної творчості. Два роки я була в пошуках свого власного стилю як музичного виконавця, оскільки мене постійно тягнуло до олдскульних варіантів виконання.
Пісня «Непрошеним-незваним» є точним відображенням моїх внутрішніх поривів поєднати етно та рок стилі. Мені здається, що мені вдалося досягти поставленої мети і створити щось неординарне та незвичне для українського шоу – бізнесу.
– Назвіть першу пісню, завдяки якій розпочалася співоча кар’єра Охтирчанки? Розкажіть про цю пісню?
– Моя творча кар’єра розпочалася із пісні «Хоп ля-ля». Пам’ятаю, як вперше я прийшла на музичну студію. Саунд продюсер запитав мене, яка моя кінцева мета. На той момент, я сама не знала відповіді на це запитання, бо просто хотіла висловити все, що в мене накипіло в музичній формі. Я тоді і гадки не мала, що мій перший візит до студії звукозапису переросте в щось грандіозне. Одного разу, коли я читала вірші своєму другові, він сказав: «Це має звучати на радіо! Перетвори це на пісню, ти ж гарно співаєш». Я відповіла, що не вмію створювати музику, на що він посміхнувся і зазначив: «Ти вмієш, просто ще не знаєш про це». Ця коротка розмова змінила моє життя. Я повірила йому в той момент і пісні почали з’являтися самі собою. Але пісню «Хоп ля-ля» я вирішила покласти на мелодію російського гурту. І це було свідомо. Алгоритми YouTube працюють таким чином, що рекомендують композиції для прослуховувань тій категорії слухачів, які вже чули щось подібне. А я ставила собі за мету, щоб мою пісню почили в московії. Мій задум спрацював: 90% прослуховувань досі саме з росії.
– Як ваші друзі та сім’я реагують на ваші пісні? Чи є вони вашими однодумцями?
– Мої рідні завжди мене підтримують. Моя мама з дитинства возила мене на різноманітні фестивалі та шила мені концертні вбрання. Мої батьки та син – це мої перші слухачі. Мій семирічний син – мій найбільший шанувальник. Нещодавно він вперше заспівав у моїй пісні «Добро». Ця пісня як материнська настанова.
– Як ви реагуєте на хейт в соціальних мережах стосовно ваших пісень, сценічного образу? Чи відповідаєте на кожен коментар ваших прихильників?
– Хейт іде тільки зі сторони росіян. Поки з України ніхто не писав негативних коментарів. Дуже рідко я відповідаю своїм хейтерам, що живуть на болотах. Зазвичай, вони пишуть щось на кшталт «Чи можна співати людською мовою» (тобто російською), то я відповідаю: «Навіщо мені гавкати собачою, коли є солов’їна». Часто вони пишуть мені побажання смерті, полону, розправи – але такі коментарі є свідченням того, що я роблю все правильно, оскільки сама дія написання коментаря є свідченням того, що мої пісні викликають у їх свідомості певні реакції, зачіпають їх, вони просто бояться нашої мови та пісень українською. Пересічні громадяни завжди залишають мені позитивні коментарі, слова вдячності, пишуть, що я є взірцем для наслідуванням та прикладом для тих, хто досі розповідає «какая разница».
– Як ви обираєте теми для ваших пісень? Розкажіть як у вас відбувається процес створення пісні?
– Я не обираю теми для пісень чи віршів. Моя творчість – це чарівна мить натхнення. У момент написання пісні відбувається магія. Я сама не можу пояснити, як слова вплітаються в рядки, а із рядків створюється розповідь. Лише зазначу, що кожна пісня – це результат власних переживань, життєвого досвіду, пережитих подій, почуттів.
– Недавно ви представили відео на пісню «Воля» в якому використані фрагменти документального фільму СБУ. Як виникла ідея зробити саме таку музичну відео роботу на пісню «Воля»?
– Я вирішила присвятити пісню «Воля» українському спецпідрозділу «А» («Альфа») – найсильнішим, найпотужнішим захисникам України, професіоналам своєї справи. Бо саме бійці «А» ЦСО СБУ у 2014 були першими, хто став на захист національної державності та територіальної цілісності. Я вивчала хронологію війни в України з 2014 року. Так ось, мало хто знає, що перші загиблі воїни були саме військовослужбовці спецпідрозділу «Альфи». І що уже десять років бійці «А» майже постійно знаходяться на бойових позиціях. Це люди, яких ніхто не знає в обличчя, яким ми не можемо особисто подякувати, їх не часто згадують в ЗМІ. В незалежній Україні їм жоден співак не присвятив жодної пісні. Я вважаю, що це не справедливо. Тому вирішила вшанувати їх неоціненний вклад в боротьбу за незалежність України таким чином.
– Скільки пісень у репертуарі співачки Охтирчанка?
– На даний момент, я маю 11 релізів. Варто зазначити, що я розпочала свою співочу кар’єру тільки в березні 2022 року. Я планую випустити мінімум 3 нових релізи в 2024 році. Це буде пісня про любов, пісня про пошуки істини та пісня про материнську любов.
– Найулюбленіша пісня у вашому репертуарі?
– Кожна моя пісня – це результат моєї плідної праці. Це наче моя дитина. Я люблю їх всі. Вони різні, кожна по – своєму близька мені до серця. Як любляча матір, я не можу надати перевагу якійсь одній дитині. Тим паче, що кожна пісня унікальна, вона розповідає певну історію. Наприклад, пісня «Повертайтеся живими» присвячена захисникам «Азовсталі», які досі знаходяться в полоні. Я часто повторно публікую її на своїх сторінках у соціальних мережах, щоб нагадати політичній спільноті про необхідність повернення українських громадян додому із полону.
– Як часто запрошують вас брати участь у благодійних концертах? Чи приймаєте такі пропозиції на даний час?
– Мене часто запрошують долучитися до благодійних ініціатив. Проте я часто не можу взяти участь у концертах, бо я військовослужбовець і маю повний робочий день. Коли у вихідний день мені вдається виступити на концерті – я дуже щаслива. Завжди намагаюсь приймати пропозиції виступити на концерті чи будь-якому патріотичному заході.
– Чим, крім музики, ви займаєтеся та захоплюєтеся?
– Основна роль в моєму житті – це бути матір’ю. Я докладаю багато зусиль, щоб виховати достойного громадянина своєї держави, справжнього нащадка козацького роду, а це потребує часу, терпіння і сили.
– Розкажіть про свою велику перемогу у житті?
– У моєму житті було багато творчих та спортивних перемог. Але най значущою перемогою для мене було, коли у роковини вторгнення росії в Україну мій кліп на пісню «World, we need peace» транслювався в центрі Тірани (столиця Албанії ) на величезному моніторі. А згодом я отримала більше десятка нагород на престижних міжнародних музичних кінофестивалях. Кожен отриманий диплом є знаковим для мене та підтвердженням мого особистого вкладу в захист України, визнання мене як співачки закордоном.
ІНФО ДОВІДКА
Валерія Охтирчанка – автор-виконавець, поетеса, Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Перша авторська пісня була випущена в квітні 2022 року, а вже в травні того ж року виходить музичне відео «World, We need peace» завдяки якому Валерія Охтирчанка здобула популярність за кордоном і стала переможницею наступних музичних кінофестивалів: «The Paris Play Film Festival» (2022 рік), «Butterfly International Film Festival» (2022 рік), «Onyko Film Awards» (2022 рік), «Cooper Awards» (2022 рік), «Dreamachine International Film Festival» (2023 рік), «Prague International Sound Music Video Awards» (2023 рік). В серпні 2022 року відбулась прем’єра нового музичного відео на пісню «Червоний мак», а вже в 2023 році Охтирчанка стає переможницею на «Minich Music Video Awards» у Німеччині ( у номінації «Кращий драматичний музичний відео кліп 2023» – «Червоний мак» ). З 2023 року автор-виконавець Валерія Охтирчанка бере активну участь в благодійних концертах: «9-й Фестиваль військової авторської пісні», media event project «Mama special -2023» від благодійного фонду «Мрію жити» та багато інших.