22 Листопада 2024

“Це ведмежа послуга і країні, і вам”. Вакарчук висловився про українських артистів, котрі виступають за кордоном, “паразитуючи на темі війни”

Якщо українські музиканти виступають із гастролями за кордоном на підтримку України, вони мають це робити якісно й щиро. Таку думку в інтерв’ю, опублікованому 3 квітня на сайті “Української правди”, озвучив фронтмен українського гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук.

“Це ведмежа послуга і країні, і вам”. Вакарчук висловився про українських артистів, котрі виступають за кордоном, “паразитуючи на темі війни”

“Якщо ти їздиш туди просто сказати: “Я з України”, а тим більше лише привітатися з усіма українською мовою: “Привіт, хлопці й дівчата! Давно не бачилися!”, тоді, на жаль, це не працює. Тому що світ потребує того, щоб з ним взаємодіяли, щоб його зацікавили, щоб з ним могли розмовляти у прямому й переносному сенсі, зрозумілою йому мовою, – підкреслив Вакарчук. – Це має бути якісно. Це має бути щиро. Це не може бути кон’юнктурно. Якщо ви просто хочете паразитувати на темі війни в Україні, тому що ви з України, то це ведмежа послуга і самій країні, і вам, бо через це в підсумку нічого хорошого не буде”.

Артист зізнався, що є шанувальником концепції м’якої сили.

“Безумовно, неможливо виграти війну без якісного озброєння, потужної армії. Але навіть під час того, коли йдуть прямі бойові дії, а особливо після того, як вони закінчуються, боротьба за серця, за душі, за те, щоб донести свою позицію людям у світі, триває. Донести до них себе з допомогою м’якої сили набагато простіше, – сказав він. – Україна сьогодні мусить скористатись цим шансом, бо вперше, можливо, за останні 300 років, сама історія повернулася до нас обличчям. Ми мусимо використовувати це і говорити, що Україна – країна талановитих людей, що Україна несе позитив, що в України є речі, за які треба співчувати зараз або підтримувати. Але й так само є речі, якими можна захоплюватися, пишатися, любити й так далі. Усі ці речі створюють комплексне уявлення про націю, яка поступово отримує своє гідне місце в історії”.

Вакарчук додав, що саме із цієї причини він з музикантами вирішив записати перший в історії гурту альбом англійською мовою.

Контекст

Вакарчук народився в Мукачеві (Закарпатська область) у 1975 році. 1994 року він приєднався до колективу “Клан тиші”, замінивши Андрія Голяка. 12 жовтня 1994 року гурт дістав назву “Океан Ельзи”, а Вакарчук став лідером музичного колективу.

Після 2014 року Вакарчук разом із колективом виступає перед українськими захисниками на передовій, а також дає благодійні концерти за кордоном на підтримку ЗСУ.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *