У Києві відбувся Міжнародний форум з кібербезпеки
Як захистити наш Інтернет-простір? Про це говорили на Міжнародному форумі з кібербезпеки, який у ці дні відбувається в Києві. Докладніше в наступному матеріалі.
Від початку повномасштабного вторгнення росія здійснила понад 5 000 хакерських атак на інформаційні системи України. Такі дані наводять у Міністерстві цифрової трансформації.
Як захистити наш Інтернет-простір? Про це говорили на Міжнародному форумі з кібербезпеки, який у ці дні відбувається в Києві. Докладніше в наступному матеріалі.
Посадовці, міжнародні партнери, провідні експерти в ІТ-сфері об’єдналися довкола теми цифрової безпеки на міжнародному форумі в Києві. Наголошують: саме на прикладі України зараз весь світ вчиться протистояти потужним атакам на електронні системи.
Майкл Дінгем, представник CRDF Global:
Ми прибули сюди для того, щоб допомогти Україні в цьому конфлікті, і будувати, посилити її захист. Для мене це чудова можливість зустріти нових людей, які зараз знаходяться на передовій у цьому просторі.
Повномасштабну війну проти України у кіберпросторі росія розпочала задовго до 24 лютого – наголошують у Міністерстві цифрової трансформації.
Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України:
Якщо проаналізувати, як почалося повномасштабне вторгнення рф, воно почалося саме з кіберпростору. Воно почалося в січні 22-го року. А якщо бути точним, воно почалося ще 14-го року . Ворог проводить у своїх університетах профільні предмети, як атакувати сферу енергетики в Україні або банківську сферу. Тобто постійно думає, як завдати удару по домену у нашій країні.
Та навіть в умовах великої війни Україна продовжує процес цифровізації. Самих користувачів у застосунку “Дія” вже понад 20 мільйонів. За таких умов потрібно активніше дбати про безпеку кіберпростору – наголошують у Міноборони України.
Катерина Чорногоренко, заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку:
Ми хотіли б запропонувати нову парадигму системи атестації у військовій сфері. Разом з Держспецзв’язком ми вже працюємо над тим, щоб можна було розробити цільові профілі безпеки для військових систем. Я вважаю, що це революційний крок. Ми нарешті зможемо наростити суб’єктність, щоб дуже гнучко реагувати на всі виклики.
Голова Ради нацбезпеки та оборони навіть ввести нову спеціальність – кібердипломатів.
Олексій Данілов, секретар РНБО України:
Велика кількість країн має кібердипломатів. У нашій країні, я думаю, скоро обов’язково з’явиться така посада кібердипломата. Тому що це дуже важливий напрямок у боротьбі за світ у цьому світі
Учасники форуму наголошують – успішно протистояти ворогу можна, лише обігравши його на полі цифрових технологій.