Очі розвідки: як працюють оператори дронів 43-ї окремої механізованої бригади
Екіпаж безпілотних авіаційних комплексів, з яким ми працюємо сьогодні, має за плечима чимало знищеної військової техніки, здійснив безліч атак ворожих позицій.
Безпілотники зараз – це і очі розвідки, і ударна сила для знищення ворожої техніки. Наші колеги з Військового телебачення поспілкувалися з операторами дронів 43-ї окремої механізованої бригади.
Екіпаж безпілотних авіаційних комплексів, з яким ми працюємо сьогодні, має за плечима чимало знищеної військової техніки, здійснив безліч атак ворожих позицій.
Позивний “Куба” – військовослужбовець Збройних сил України:
Зазвичай працює три людини – командир екіпажу, пілот і інженер. Командир, як менеджер, керує усіма процесами плюс як в ролі штурмана виступає. Пілот вже знаходиться в окулярах із джойстиком.
Алгоритм роботи команди такий. Екіпаж отримує від розвідки координати цілей. Інженер групи готує та прикріплює боєприпас, оператор безпілотника доставляє снаряд до цілі.
Позивний “Медоїд” – військовослужбовець Збройних сил України:
Знаходять ворога наші розвідники, вони літають на мавіках, шукають відповідні цілі нам. Зазвичай це або піхота ворожа, або їхні бліндажі, або звісно їхня техніка.
Військові мають в арсеналі безпілотники вітчизняного виробництва та закордонні. Вид боєприпасу обирають залежно від цілі та відстані до неї.
Юрій Стоянський – кореспондент Військового телебачення України:
Підрозділ бойових БПЛА використовує безпілотні літальні апарати для розвідки та знищення ворога. Українські військові за допомогою FPV-дронів завдають ударів на відстані до 15 кілометрів.
Максимальна вага вибухівки, яку може нести дрон, – півтора кілограма. І ці півтора кілограма, наголошують наші захисники, щоденно вражають ворожі цілі та наближають нашу перемогу.