Начштабу “Азову” Кротевич: Владу Ямі я б лице набив просто так, по-чоловічому
Начальник штабу бригади “Азов”, який повернувся з російського полону, майор Богдан Кротевич (позивний Тавр) в інтерв’ю, яке 24 серпня опублікували на YouTube-каналі “Розмова”, прокоментував таємний виїзд українського хореографа Влада Ями за кордон.
“Люди, які перетнули кордон незаконно… Не знаю, як я буду реагувати. Мене не так бісить, що вони поїхали, мене бісить, що вони колись повернуться. Мене просто це виводить із себе. І вони повернуться! І мене просто тригерить те, що вони, скоріш за все, не понесуть ніколи ніякого покарання. Мене це бісить. Знову ж таки, питання справедливості. І вони ще – дехто – дозволяють викладати відео з вечірок. Як той же Влад Яма десь там свої вініли крутить. От йому би я лице набив просто так, по-чоловічому”, – заявив Кротевич.
Він зазначив, що водночас нормально ставиться до того, що українці під час повномасштабної війни влаштовують вечірки й відпочивають у закладах. За словами Кротевича, головне не знімати свій відпочинок на відео, щоб потім викладати його в мережу.
Контекст
24 грудня 2021 року, за два місяці до повномасштабного російського вторгнення, Яма звільнився з “1+1”, пропрацювавши там із травня. Ведучий не став озвучувати причини звільнення, повідомивши лише, що вважає свою місію завершеною.
Після повномасштабного вторгнення РФ Яма довгий час не афішував своє місцеперебування, зникнувши з публічного простору. Про те, що він перебуває за кордоном разом із дружиною й сином, танцюрист уперше наважився розповісти влітку 2022 року в інтерв’ю українському журналісту Славі Дьоміну.
За словами Ями, він спершу виїхав із країни в Європу, а потім у США. Танцюрист зазначив, що у США дає благодійні уроки танців на підтримку України. “Я виїхав одразу, дуже швидко, – заявив танцюрист. – Серце болить щодня, коли читаєш новини”.
Кротевичу 29 років. Військовослужбовець, як він сам розповів, народився в Ізмаїлі Одеської області, але його рідне місто – Сімферополь. “Крим.Реалії” повідомляє, що родина Кротевича жила в Криму з 1989 року (сестра військовослужбовця Сандра в дитинстві потребувала лікування від астми).
У дитинстві Тавр захоплювався малюванням, навчався в Сімферопольській школі мистецтв, вивчав англійську й німецьку мови. Закінчивши школу, Кротевич вступив до Академії водного транспорту й переїхав до Києва. 2013-го брав участь у Революції гідності, потім пішов на фронт захищати державу. У полку “Азов” – з 2014 року, в академії навчання завершив уже заочно.
Він – один із захисників “Азовсталі” (завод у Маріуполі, останній об’єкт, який утримували в місті українські військові, до початку травня там також були сотні цивільних), кілька місяців був у полоні в російських окупантів, повернувся в Україну під час обміну полоненими у вересні 2022 року.